Bractwo Kapłańskie Świętego Piotra
Duszpasterstwo wiernych Liturgii Łacińskiej
Polska

1. W Niedzielę Wielkanocną zachował się pierwotny zwyczaj odprawiania dwu Mszy świętych: jednej na zakończenie nocnej Wigilii i drugiej przed południem. W tej drugiej Mszy triumfalna radość wielkanocna dochodzi do szczytu. Czterokrotnie powtarza się zdanie: «na Paschę naszą został ofiarowany Chrystus». Zbawiciel, przeszedłszy zwycięsko przez śmierć, wyzwolił nas spod władzy śmierci, szatana i grzechu i umożliwił nam przejście do nowego życia. Zjednoczeni z Jezusem cieszymy się Jego zwycięstwem. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
2. Radosne „Alleluja” jest dzisiaj na naszych ustach i w naszych sercach. Niech radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego ludzkiego serca. Nich będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem w niebie. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący, pragniemy, aby wiara w to, że Jezus Zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przeniknęła nasze wnętrza i była obecna w naszym codziennym życiu, w każdym jego wymiarze.
3. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się przez swoją pomoc do przygotowania celebracji liturgicznych Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy przede wszystkim ministrantom za wzięcie na siebie tego trudu przygotowania liturgii i przeprowadzenie całości ceremonii oraz Klerykowi Wojtkowi z FSSP; dziękujemy Księdzu Proboszczowi – Ks. Pawłowi i Księdzu Wikariuszowi – Ks. Grzegorzowi, Parafii św. Krzyża oraz Siostrze Zakrystiance s. Renacie, za wszelką okazaną pomoc i życzliwość; dziękujemy tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w Liturgię Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, szczególnie Scholii Gregoriańskiej, oraz Panu Organiście Wojciechowi Graczowi; dziękujemy harcerzom z 1 Krakowskiej Drużyny Harcerskiej, Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej za pełnienie warty przy Bożym Grobie; wszystkim z naszego duszpasterstwa liturgii łacińskiej w Krakowie za wspólną modlitwę, udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia, za świadectwo wiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Msze Święte w drugi dzień świąt w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 10.30 i 19.15 w kościele Świętego Krzyża, tego dnia nie będzie Mszy Świętej w Bronowicach Małych o godz. 14.00.
5. W dniu dzisiejszym po Mszy Świętej o godz. 19.15 nie będzie spotkania DA Sedilla.
6. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 10.30, kolejne spotkanie Kandydatów do bierzmowania i kurs przygotowawczy. Spotkanie w salce parafialnej przy probostwie św. Krzyża.
7. Również w przyszłą niedzielę 8 kwietnia Msza Święta w Nowym Targu w kościółku św. Anny o godz. 8.30.
8. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim według następującego porządku:
a) poniedziałek o godz. 10.30 i 19.15 w kościele św. Krzyża;
b) wtorek o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;
c) środę o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu i 19.15 w kaplicy Uniwersytetu Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej;
d) czwartek o godz.7.30 w katedrze na Wawelu;
e) piątek o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;
f) sobota o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;