1. Gdy zaczyna się jesienne zamieranie przyrody, Kościół kieruje naszą myśl ku życiu wiecznemu. Świątynia, w której się gromadzimy, jest symbolem nieba — domu Bożego, dlatego idziemy do niej z radością (ant. na wejście, graduał). Tu otrzymujemy pouczenie o prawdach Bożych oraz przyjmujemy sakramenty, przygotowujące nas na dzień przyjścia Pańskiego (lekcja). W sakramencie Pokuty Chrystus oczyszcza duszę i wlewa w nią nowe siły na pielgrzymowanie ku wieczności, które trwa bez przerwy, wśród codziennych zajęć w domach i warsztatach pracy (ewangelia). Przez Eucharystię Bóg daje nam udział w swoim Bóstwie, przedsmak niebieskiej chwały.(Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim:
    • Kraków w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19:
      • od poniedziału do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.30
  3. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zbieramy datki na rzecz wsparcia tych wszystkich który ucierpieli w zeszłotygodniowej powodzi. Serdecznie zachęcamy naszych wiernych do włączania się we wszelkiego rodzaju możliwości pomocy poszkodowanym.
  4. W przyszłą niedzielę 29 września Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
    • Kraków w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19:
      • 8.30
      • 11.30
      • 19.00
    • Myślenice w kościele św. Jakuba:
      • 11.30
    • Nowy Targ w kościele św. Anny:
      • 8.00
  5. Informujemy, że od pierwszej niedzieli października ulegnie zmianie godzina celebracji Mszy Świętej w niedzielę z 8.30 na godz. 8.00.
  6. W naszym Duszpasterstwie Sakrament Pokuty:
    • w dni powszednie 15 minut przed Mszą o 6.30 i pół godziny przed Mszą o 18.30;
    • w niedzielę i uroczystości, spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą o 8.30, 11.30 i 19.00 i jeśli to możliwe w czasie Mszy Świętych;
  7. W tym tygodniu nie będzie dyżuru kancelaryjnego. Następny dyżur w środę 3 października.
  8. W naszym Apostolacie rozpoczynamy przygotowanie dzieci do pierwszej Komunii św. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z ks. Dawidem Pietrasem FSSP, który jest odpowiedzialny za tę inicjatywę. Bliższe informacje i zapisy drogą mailową poprzez adres: pietrasdawid@poczta.fm.
  9. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne „Duszpasterstwa Rodzin”, które odbędzie się za tydzień, 29 września, po Mszy świętej o 11.30. Spotykamy się przed kościołem.
  10. W naszym duszpasterstwie Tradycji rozpoczynają się zapisy na kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania. Wszystkich zainteresowanych przyjęciem tego sakramentu w tym roku prosimy o kontakt z x. Grzegorzem Dońcem. Swoją chęć udziału w zajęciach można zgłosić u niego osobiście lub pisząc na adres mailowy: petfrop@gmail.com. Zajęcia rozpoczną się na początku października.
  11. Wyrażamy naszą niezmierną wdzięczność dla naszych Dobrodziejów i zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie działań Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra przez modlitwę w naszej intencji oraz ofiary na rzecz działania naszych Apostolatów na terenie Polski. Nasi Dobrodzieje którzy zadeklarowali wsparcie ofiarami na utrzymanie naszego kościoła i wszyscy, którzy chcą nas wesprzeć materialnie, mogą kierować ofiary na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Z tych datków będziemy pokrywać wszystkie opłaty włącznie z czynszem, mediami i remontami oraz działaniem apostolskim FSSP w Polsce. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Prosimy w naszych codziennych modlitwach, aby Bóg wynagrodził stokrotnie Waszą życzliwość i zaangażowanie.  
Ogłoszenia dodatkowe:
  1. Chór polifoniczny Voces Immaculatae działający przy naszym Duszpasterstwie rozpoczyna nabór. Chętnych zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
  2. Koło Naukowe Prawa Kanonicznego TBSP UJ serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej „Dziedzictwo prawne i doktrynalne papieża Benedykta XVI. Legal and doctrinal heritage of pope Benedict XVI”, która odbędzie się 28 IX 2024 r. w Krakowie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Pałacu Larischa przy ul. Brackiej 12. Celem konferencji jest przybliżenie szeroko rozumianej spuścizny Benedykta XVI. Szczególny nacisk planujemy położyć na kościelne akty normatywne wydawane w czasie sprawowania przez niego urzędu papieskiego. Jednak, wydaje się że nie sposób zgłębić „ducha” praw wydanych z inicjatywy tego papieża, bez pochylenia się nad jego dorobkiem doktrynalnym i teologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem encyklik i innych form w których nauczał nie tylko kościół, ale cały świat. Kolejnym polem jakie chcielibyśmy szczególnie zbadać podczas konferencji jest to w jaki sposób papież Benedykt XVI władał Kościołem w porównaniu do jego poprzedników i następcy na tronie Piotrowym.  Ponadto, chcielibyśmy aby niniejsza konferencja była także okazją do bliższego zapoznania się z samą postacią Josepha Ratzingera i jego dzieł.