- Dzień dzisiejszy to Uroczystość św. Józefa Rzemieślnika i pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańca świętego.
- W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim według następującego porządku:
- poniedziałek o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;;
- wtorek
- w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
- w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny;
- w Myślenicach o godz. 11.30. kościele św. Jakuba;
- środa o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
- czwartek o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
- piątek
- w Krakowie o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika
- w Myślenicach o 18.00 w kościele św. Jakuba
- w Nowym Targu o 17.30 w kościele św. Anny;
- sobota
- w Krakowie o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
- w Myślenicach o 18.00 w kościele św. Jakuba;
- w Nowym Targu o godz. 15.00 w kościele św. Anny;
- W przyszłą niedzielę 8 maja, niedzielne Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
- w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika,
- w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny
- w Myślenicach o godz. 11.30 w kościele św. Jakuba.
- W tym tygodniu dyżur kancelaryjny w środę 4 maja od godz. 18.00 do 20.00.
- Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
- Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.
Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie. - Wraz z dniem 30 kwietnia 2022 roku, na mocy decyzji J.E. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, po blisko 18 latach dobiegały końca Msze Święte w klasycznym rycie rzymskim sprawowane w Katedrze na Wawelu.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować zarządcom świątyni za ich wieloletnią gościnność: za to, iż Msze Święte w rycie tradycyjnym mogły stać się stałym elementem codziennej Służby Bożej sprawowanej w katedrze. Pamiętajmy w naszej modlitwie o śp. kard. Macharskim, który w 2004 roku wydał zgodę na regularne celebrowanie Mszy trydenckiej na Wawelu, a także o proboszczach parafii archikatedralnej, którzy w ostatnich latach odeszli do Pana: o śp. ks. infułacie Januszu Bielańskim (zm. 2018) i ks. prałacie Zdzisławie Sochackim (zm. 2021), którzy niezmiennie darzyli nasze duszpasterstwo przychylnością. Dziękujemy również siostrom zakrystiankom, kościelnym i służbie katedralnej za ich życzliwość oraz pomoc w organizacji liturgii. Począwszy od 2004 roku, Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim odprawiana była codziennie od poniedziałku do soboty: najpierw o godzinie 8:00, potem o 7:30. Jak więc wynika z prostego rachunku, od 2004 do 2022 roku w Katedrze Wawelskiej Najświętsza Ofiara w przedsoborowym rycie została złożona około 5 tysięcy razy. Pierwszym celebransem był ks. prof. Jacek Urban, kanonik katedry, potem jego obowiązki przejęli księża z Bractwa Świętego Piotra. Msze w klasycznym rycie rzymskim były odprawiane niemal przy wszystkich ołtarzach bazyliki: najczęściej w Kaplicy Wazów i Kaplicy Potockich, ale także przy Krucyfiksie św. Jadwigi, w Krypcie św. Leonarda, przy konfesji św. Stanisława, a nawet przy ołtarzu koronacyjnym. Msze przeważnie były recytowane, ale zdarzyły się także Msze śpiewane: np. roraty w kaplicy św. Leonarda w adwencie 2019 roku.
Nowa godzina celebracji to 6.30 rano w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19.
Ogłoszenie dodatkowe:
Dnia 7 maja 2022 rozpoczyna się druga edycja fatimskiej „Pielgrzymki Wynagradzającej”. W tym roku odbywać się będzie w pierwsze soboty miesiąca, od maja do października.
Chętni mogą wziąć udział we Mszy Św. o 9.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po niej przejdziemy do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Trasa wynosi ok 14 km. Przewidujemy postój na odpoczynek. Prowiant oraz powrót we własnym zakresie. Ze względu na pokutny charakter pielgrzymki, część trasy przejdziemy w milczeniu.
Zbiórka koło dzwonów przy górnej bazylice w Łagiewnikach po Mszy Św. Abyśmy mogli się rozpoznać, proszę zaopatrzyć się w fioletową wstążeczkę i przypiąć ją w widocznym miejscu.
W tym dniu wyruszy również pielgrzymka z Nowego Targu do Ludźmierza. Znacznie się Mszą w Klasycznym Rycie Rzymskim o godz. 15 w kościele św. Anny. Trasa wynosi ok 7 km. Dojazd, prowiant i powrót we własnym zakresie.
Najnowsze komentarze