1. Wszyscy ludzie są zaproszeni przez Boga na wieczyste gody Jego Syna z odkupioną ludzkością. Wezmą w nich udział tylko ci, którzy dojdą do bram wieczności odziani w godową szatę łaski uświęcającej, którą otrzymaliśmy na Chrzcie św. Zachowanie tej szaty przekracza ludzkie siły. Zbyt często ulegamy złudzeniom, że można się zbawić dzięki własnym wysiłkom. W ciągu dzisiejszej Mszy św. Kościół wielokrotnie nam przypomina radosną prawdę, że Bóg nas prowadzi, obdarza łaską i zbawia. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963)
 2. W przyszłą niedzielę 3 października, będą odprawione Msze Święte w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny;
  • w Myślenicach w kościele św. Jakuba o godz. 11.30;
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, Diakona i Wyznawcy;
  • w środę Wspomnienie św. Brunona Kartuza, Wyznawcy;
  • w czwartek Święto NMP Różańcowej tego dnia Msze Święte o 7.30 w katedrze na Wawelu i o 18.00  w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
  • w piątek wspomnienie św. Brygidy Szwedzkiej, Wdowy i Patronki Europy;
  • w sobotę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa i Wyznawcy;
 4. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim według następującego porządku:
  • poniedziałek o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;
  • wtorek o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;
  • środę o godz. 7.30 w katedrze na Wawelu;
  • czwartek o godz. 7.30 na Wawelu i o godz. 18.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
  • piątek o godz. 7.30 w Katedrze na Wawelu
  • sobota o godz. 7.30 w Katedrze na Wawelu
 5. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny we wtorek 5 października od godz. 18.00 do 20.00 pod telefonem.
 6. W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni zachęcać do podjęcia modlitwy różańcowej w intencji dzieci. W związku z tym rozdawane będą dziesiątki różańca, wykonane przez Podopieczną Fundacji. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków i ich mam. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
 7. Od przyszłej niedzieli swoją działalność wznawia Duszpasterstwo Akademickie „Sedilla”. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie organizacyjne 10 października, po przedpołudniowej Mszy Świętej. Spotkanie odbędzie się w krypcie pod kościołem pw. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Pijarskiej (zapewne około godziny 13:00). Młodzież z duszpasterstwa zaczeka po Mszy Świętej przed kościołem Niepokalanego Poczęcia, aby wspólnie przejść na ulicę Pijarską. W tym roku poddamy refleksji nauczanie Benedykta XVI, zawarte w książce „Wprowadzenie w chrześcijaństwo”. W razie jakichkolwiek pytań można zwracać się bezpośrednio do osób zaangażowanych w duszpasterstwo, jak również przez fanpejdż na Facebooku. Przy tej okazji dziękujemy zgromadzeniu ojców Pijarów za życzliwość i udostępnienie miejsca na spotkanie.
 8. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.