1. Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie to dwa etapy jednego misterium. Przy końcu Okresu Wielkanocnego słyszymy z ust Zbawiciela streszczenie całego Jego życia. «Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat, znowu opuszczam świat i idę do Ojca» (Alleluja, ewangelia). Podobnie jak Chrystus, zostaliśmy wybawieni od śmierci (antyfona na wejście, antyfona na ofiarowanie) dążymy do Ojca (sekreta). Życie ziemskie to czas próby, w którym mamy czynami udowadniać naszą miłość ku Ojcu niebieskiemu (lekcja). Modlitwa zanoszona w imię Jezusa zapewni nam pomoc łaski Bożej. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim od poniedziałku do soboty o godz. 6.30  i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika. Dodatkowo w czwartek w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msza Święta o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba w Myślenicach.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • Poniedziałek, Wtorek i Środa – Dni Krzyżowe –Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. roku 470 biskup diecezji Vienne – Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Od IX wieku śpiewano podczas procesji Litanię do Wszystkich Świętych. W średniowieczu w takich procesjach brali udział także królowie, magnaci, władze danego miasta, lud – wszyscy zazwyczaj w strojach pokutnych. W niektórych miejscowościach poświęcano popiół i posypywano nim uczestniczących w procesji. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Poleca się też organizować procesje błagalne. W poniedziałek poleca się odprawić Mszę św. „w okresie zasiewów”, we wtorek – „o uświęcenie pracy ludzkiej” i we środę – „za głodujących”.
  • w czwartek 26 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30 i o 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika i o 18.00 w kościele św. Jakuba w Myślenicach;
  • w piątek wspomnienie św. Bedy Czcigodnego, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
  • w sobotę święto św. Jana z Canterbury, Biskupa i Wyznawcy;
 4. W piątek 27 maja rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, którą zakończymy w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca. Modlitwy nowenny przed Mszą Świętą po Nabożeństwie Majowym. Modlitwą Nowenny obejmujemy intencję naszego Duszpasterstwa.
 5. W przyszłą niedzielę 29 maja Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika,
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny
  • w Myślenicach o godz. 11.30 w kościele św. Jakuba .
 6. W tym tygodniu nie będzie dyżuru kancelaryjnego.
 7. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.
  Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.
 9. Ogłoszenie w imieniu o. Augustina Gomeza od Księży Legionistów i Grupy Regnum Christi młodych ludzi z Krakowa, którzy zapraszają młodych z naszego Duszpasterstwa na misje w Albanii z osobami niepełnosprawnymi w terminach: 02.07. – 16.07. – młodzi mężczyźni i 16.07. – 30.07. – dziewczęta, przekrój wiekowy od 16 – 24 lat. Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
 10. Wszystkim doceniającym chorał gregoriański i piękno Liturgii Kościoła polecamy wakacyjny kurs we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim w dniach 17 – 23 lipca 2022. Będzie dużo praktyki i teorii, Msze po łacinie, po staremu i po nowemu, jutrznie, nieszpory. Wszystko prowadzone przez wykładowców z rzymskiego Papieskiego Instytutu Muzyki Sakralnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: https://kursy.scholalumen.pl/ tel. 887-877-756
 11. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę naszego Duszpasterstwa do Sanktuarium Pasyjno Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie miała miejsce 4 czerwca 2022. PIELGRZYMKA z dojazdem we własnym zakresie, Prowadzi – Ks. Marcin Kostka FSSP.
  • Godz. 9:00 – Spotkanie się na Placu przy Sanktuarium
  • Ok. 9:30 – rozpoczęcie Dróżek Matki Bożej
  • Ok. 16:00 – zakończenie Dróżek, chwila przerwy na posiłek
  • 17:00 – zakończenie