1. Chrystus wyzwolił nas z niewoli szatana i grzechu i wprowadził do swojego Kościoła (antyfona na wejście, lekcja). Powołanie do Kościoła wiąże się z zaproszeniem na ucztę eucharystyczną i na biesiadę życia wiecznego. Eucharystia nie jest nagrodą, lecz posiłkiem, do którego winni zbliżać się zwłaszcza chorzy i słabi (ewangelia). Udział we Mszy świętej przez Komunię świętą pomaga nam z dnia na dzień wzrastać w łasce Bożej (sekreta). Kto uchyla się od uczty eucharystycznej, naraża się na utratę życia wiecznego.(Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
 2. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się przez swoją pomoc do przygotowania Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy przede wszystkim kościelnym Jakubowi, Tomaszowi i Marcinowi za przygotowanie kościoła, ołtarzy i wszelkich dekoracji oraz stałą opiekę nad naszą świątynią, dziękujemy za dbałość o porządek i wszelkie sprawy materialne. Dziękujemy ministrantom za przygotowanie oprawy liturgicznej procesji. Dziękujemy tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w procesję; wszystkim z naszego duszpasterstwa liturgii łacińskiej w Krakowie za wspólną modlitwę, udział w procesji, za świadectwo wiary, a także za ofiarowane kwiaty na udekorowanie kościoła i ołtarza, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika. Jedynie w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dodatkowa Msza Święta w kościele św. Jakuba w Myślenicach o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, Wyznawcy;
  • wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Wyznawcy;
  • w środę wspomnienie św. Paulina z Noli, Biskupa i Wyznawcy lub śś. Tomasza Morusa i Jana Fishera, Męczenników;
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego;
  • w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
 5. W przyszłą niedzielę 26 czerwca, niedzielne Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny;
  • w Myślenicach w kościele św. Jakuba o godz. 11.30.
 6. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny we wtorek od godz. 18.00 do 20.00.
 7. Nabożeństwo Czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a  w niedziele o godz. 18.30 przed wieczorną Mszą Świętą. Serdecznie zapraszamy.
 8. W przyszłą niedzielę 26 czerwca po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka ofiar na przeprowadzenie rekolekcji dla rodzin Familia Beata.
 9. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.
  Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.

Ogłoszenie dodatkowe

 1. Serdecznie zapraszamy na obóz letni z Harcerstwem Rzeczypospolitej Polskiej od 18 lipca do 1 sierpnia 2022.
  Koszt obozu 1400 zł.
  Miejsce Obozu: Ponik – Jura Krakowsko Częstochowska
  Obóz dla osób od 11 do 18 lat
  Zapisy: od dziś do 15 czerwca
  Liczba miejsc ograniczona !!!– Zostało jeszcze 5 miejsc wolnych !!!
  Kontakt i zapisy przez stronę HRP na facebooku: Harcerstwo RP
  oraz
  adres mailowy: hrp.kg@o2.pl
  i numer telefonu 665 768 864
  Zapraszamy !!!