1. Przez Chrzest święty Chrystus zapoczątkował w nas życie nadprzyrodzone. Umarłszy raz dla grzechu mamy prowadzić życie nowe, w którym nie ma już kompromisów ze złem (lekcja). Życie takie przekracza ludzkie możliwości. Podtrzymuje je i rozwija łaska Boża, a zwłaszcza Sakrament Ołtarza. Cudowne rozmnożenie chleba, opowiedziane w ewangelii jest obrazem rozmnożenia Chleba Eucharystycznego, którym Chrystus karmi wszystkie pokolenia ludzkie, aby nie ustały w drodze.(Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim:
  • od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika.
 3. W przyszłą niedzielę 24 lipca, niedzielne Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika;
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny;
  • w Myślenicach w kościele św. Jakuba o godz. 11.30;
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, Wyznawcy;
  • we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Wyznawcy;
  • w środę wspomnienie bł. Czesława Odrowąża, Wyznawcy;
  • w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, Wyznawcy i Doktora Kościoła;
  • w piątek wspomnienie św. Marii Magdaleny, Pokutnicy;
  • w sobotę wspomnienie św. Apolinarego z Rawenny, Wyznawcy i Męczennika;
 5. W tym tygodniu ze względu na obóz harcerski nie będzie dyżuru kancelaryjnego.
 6. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka ofiar na działanie Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej. Za wszelkie datki w imieniu harcerzy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Zapraszamy na rekolekcje tradycji katolickiej dla rodzin i osób indywidualnych w Pniewach (koło Poznania) od 24 do 31 sierpnia br. Rekolekcje organizuje Fundacja Święta Rodzina wraz z ks. Dawidem Pietrasem. Temat rekolekcji: „Przykazania kościelne – drogowskazy Kościoła”. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Dawidem. Mail: pietrasdawid@poczta.fm. Link na zapisy i bliższe informacje: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgxYKKzdv6X6UmdbXcJ7txTWxQ85xpWaID1eH5a8fVyGAvTQ/viewform
 8. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra.
  Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.
 9. W minionym tygodniu w czwartek z naszej Wspólnoty Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Myślenicach odszedł nagle do Domu Ojca w niebie śp. Pan Roman Wierciak, dobrodziej naszego Duszpasterstwa i naszej wspólnoty kapłańskiej Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Polecajmy go w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu. Pamiętajmy także w modlitwie o jego bliskich pogrążonych w żałobie.