1. Przez uciszenie burzy na morzu Pan Jezus objawił swoją moc nad przyrodą wywołując na usta ludzkie pytanie: «Kto jest ten, że wichry i morze są mu posłuszne?» Burza na morzu jest obrazem walk Kościoła oraz walk duszy z pokusami. W modlitwach dzisiejszej Mszy wyznajemy naszą słabość i prosimy, aby Bóg oczyścił nas z grzechu i umocnił w dobrym. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim:
  • od poniedziałku do środy o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19
  • w czwartek 2 lutego w Święto Oczyszczenia NMP Msze Święte w Krakowie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o 6.30, o 18.30 poświęcenie świec w kościele sióstr karmelitanek bosych przy ul. Kopernika 44, a następnie procesja do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP i Msza Święta. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z osłonkami.
   W Nowym Targu w kościele św. Anny o 16.00 i w Myślenicach w kościele św. Jakuba o godz. 19.00 – przed Mszami wieczornymi poświęcenie świec;
  • w Pierwszy Piątek miesiąca lutego w Krakowie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o 6.30 i 18.30; w Nowym Targu w kościele św. Anny o 16.30 i w Myślenicach w Kościele św. Jakuba o 18.30;
  • w Pierwszą Sobotę miesiąca lutego w Krakowie w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP o 6.30 i 18.30; w Nowym Targu w kościele św. Anny o 15.00 i w Myślenicach w Kościele św. Jakuba o 18.00;
 3. W przyszłą niedzielę 5 lutego Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny
  • w Myślenicach o 11.30 w kościele św. Jakuba.
 4. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny we wtorek 31 stycznia od godz. 19.30 do 21.00, pod telefonem. W tym tygodniu ze względu na wyjazd Ks. Marcina z harcerzami na zimowisko przyjmujemy jedynie zgłoszenia kolędowe, pozostałe sprawy kancelaryjne po 12 lutego. W tym tygodniu prosimy o dzwonienie na numer: +48 887 772 323.
 5. Zapraszamy na spotkanie Krakowskiej Grupy Apologetycznej we środę po Mszy św. Wieczornej o 19:15 w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W miesiącu lutym rozpoczynamy przygotowania dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zgłoszenia telefonicznie po 12 lutego na dyżurze kancelaryjnym, lub osobiście do Ks. Piotra. 
 7. Nasze Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundacja Constitues Eos przygotowało kalendarz na Rok Pański 2023 pt. „Święci z Kościoła na Wesołej”. Kalendarz do nabycia po Mszach Świętych u naszych ministrantów, koszt kalendarza to niezmiennie od kilku lat 25 zł i jest to forma cegiełki na zakup nowych szat liturgicznych do naszego kościoła.
 8. Podobnie jak w zeszłym roku chętnych do przyjęcia na kolędę księży z naszego duszpasterstwa, prosimy o zgłaszanie adresów i ustalenie terminu telefonicznie w czasie dyżuru kancelaryjnego. Kolęda ta nie zastępuje kolędy parafialnej i warunkiem odwiedzin jest zgoda na przyjęcie księdza z parafii zamieszkania. Kolęda będzie trwała do marca.
 9. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za datki, które już wpływają na Fundusz Utrzymania Kościoła. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za duże zaangażowanie i ofiarność. Prosimy w naszych codziennych modlitwach, aby Bóg wynagrodził stokrotnie Waszą życzliwość i zaangażowanie.