1. Niedziela Siedemdziesiątnicy, Niedziela Starozapustna. Z obecną niedzielą zaczyna się Przedpoście, prawie trzytygodniowy okres, który w liturgii rzymskiej ukształtował się w V/VI w., za czasów św. Grzegorza Wielkiego. Jest to przygotowanie do Wielkiego Postu, stopniowe przejście od wesela do umiaru – ale dość specyficzne, bo właśnie w Przedpościu mamy zwykle apogeum karnawału, ostatnie prawdziwie “balowe” soboty. Prawdziwa “walka postu z karnawałem”. Modlitwy i śpiewy niedziel Przedpościa odzwierciedlają doskonale stan, w jakim się znalazła ludzkość pozbawiona łaski uświęcającej. Przygniatają nas grzechy, cierpienia i śmierć. W naszym ucisku zwracamy się do Zbawiciela (antyfona na wejście, kolekta, graduał, traktus). Bóg wskazuje nam drogę wyzwolenia: trzeba podbić nasze namiętności, za pomocą chrześcijańskiej ascezy trzeba dojść do panowania nad sobą (lekcja). Pan Bóg wzywa ludzi do tej pracy o różnej porze. Jak długo jesteśmy w stanie doczesnej pielgrzymki, nigdy nie jest za późno. W pracy tej wspomaga nas łaska płynąca z Ofiary Eucharystycznej. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963).
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim:
  • od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19
 3. W przyszłą niedzielę 12 lutego Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • w Krakowie o godz. 11.30 i 19.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika
  • w Nowym Targu o godz. 8.00 w kościele św. Anny
  • w Myślenicach o 11.30 w kościele św. Jakuba.
 4. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny we wtorek 6 lutego od godz. 19.30 do 21.00, pod telefonem. W tym tygodniu ze względu na wyjazd Ks. Marcina z harcerzami na zimowisko przyjmujemy jedynie zgłoszenia kolędowe, pozostałe sprawy kancelaryjne po 12 lutego. W tym tygodniu prosimy o dzwonienie wyjątkowo na numer: +48 887 772 323.
 5. W miesiącu lutym rozpoczynamy przygotowania dla dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Zgłoszenia telefonicznie po 12 lutego na dyżurze kancelaryjnym, lub osobiście do Ks. Piotra.
 6. Nasze Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundacja Constitues Eos przygotowało kalendarz na Rok Pański 2023 pt. „Święci z Kościoła na Wesołej”. Kalendarz do nabycie po Mszach Świętych u naszych ministrantów, koszt kalendarza to niezmiennie od kilku lat 25 zł i jest to forma cegiełki na zakup nowych szat liturgicznych do naszego kościoła.
 7. Podobnie jak w zeszłym roku chętnych do przyjęcia na kolędę księży z naszego duszpasterstwa, prosimy o zgłaszanie adresów i ustalenie terminu telefonicznie w czasie dyżuru kancelaryjnego. Kolęda ta nie zastępuje kolędy parafialnej i warunkiem odwiedzin jest zgoda na przyjęcie księdza z parafii zamieszkania. Kolęda będzie trwała do marca.
 8. Zwracamy się również z serdeczną prośbą do wszystkich naszych Wiernych oraz sympatyków o wsparcie działań duszpasterskich Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Ofiary można kierować na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Za wszelkie wsparcie i okazaną życzliwość oraz otrzymane już datki oraz dary materialne w postaci produktów żywnościowych składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej pamięci w modlitwie.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za datki, które już wpływają na Fundusz Utrzymania Kościoła. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za duże zaangażowanie i ofiarność. Prosimy w naszych codziennych modlitwach, aby Bóg wynagrodził stokrotnie Waszą życzliwość i zaangażowanie.

Ogłoszenia dodatkowe:

 1. Tradiclaromontana2023 W dniach 24 – 25 lutego odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana2023. W pielgrzymce uczestniczą przedstawiciele wszystkich duszpasterstw i wspólnot Tradycji Łacińskiej w Polsce. W programie pielgrzymki m.in. uroczyste Msze Święte w tradycyjnej formie Rytu Rzymskiego, w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz w Bazylice Jasnogórskiej, tradycyjne nabożeństwa, Apel Jasnogórski, konferencje duchowe i spotkanie formacyjne. Zwieńczeniem pielgrzymki będzie zwyczajowo Akt Zawierzenia Wiernych Tradycji Łacińskiej. Tegoroczna główna Msza Święta pielgrzymki w Bazylice Jasnogórskiej będzie celebrowana jako ogólnopolskie dziękczynienie wiernych Tradycji Łacińskiej za życie i pontyfikat papieża Benedykta XVI. Aby wziąć udział w pielgrzymce należy się zapisać na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby mające problemy z obsługą internetu w drodze wyjątku mogą się zapisać telefonicznie. W pielgrzymce można wziąć udział w jednej z trzech form tj.: jako pielgrzym w grupie zorganizowanej jako pielgrzym indywidualny jako pielgrzym w grupie duchowej Pielgrzymi w grupie zorganizowanej mają zapewniony przejazd autokarowy, ubezpieczenie oraz nocleg. Przewidywany łączny koszt udziału pielgrzyma w grupie zorganizowanej dla wiernych z naszej wspólnoty (transport + nocleg + ubezpieczenie + składka organizacyjna pielgrzymki) wynosi 165 zł. Zapisy pielgrzymów w grupie zorganizowanej prowadzone są do 13 lutego włącznie. Pielgrzymi indywidualni sami organizują sobie dojazd i pobyt na Jasnej Górze. Pielgrzymi duchowi uczestniczą duchowo w pielgrzymce i odmawiają przepisane modlitwy. Wszelkie szczegółowe informacje o pielgrzymce podano na stronie internetowej pielgrzymki – www.tradiclaromontana.pl tel. (34) 341-00-21
 2. W najbliższą niedzielę 12 lutego w naszej parafii będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Bezcenni, która ratuje dzieci przed aborcją oraz wspiera kobiety w godnym przeżywaniu macierzyństwa. Będą oni rozprowadzać piernikowe serca. Złożona przy tej okazji dobrowolna ofiara do puszek będzie przeznaczona na  zakup wyprawek do porodu, pieluch, mleka i środków kosmetycznych dla Maluszków. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.