1. Liturgię Wigilii Bożego Narodzenia przenika radość bliskiego już święta. W lekcji Święty Paweł streszcza naukę o osobie Zbawiciela. »Syn Davida według ciała, Syn Boży w mocy«. W Betlejem rozpoczyna on ziemską pielgrzymkę, która zaprowadzi go na krzyż i do Zmartwychwstania. Bramy Kościoła są otwarte na wejście niebieskiego Króla. Trzeba otworzyć przed Nim bramy naszych dusz. Wigilia to ostatni dzień przygotowania. Godnym i serdecznym przyjęciem naprawmy zniewagę, której Jezus doznał w Betlejem i doznaje poprzez wieki, od tych, którzy go nie przyjmują. (Mszał Rzymski w opracowaniu benedyktynów tynieckich, Poznań 1963)
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia i równocześnie IV Niedzielę Adwentu. Z tego też względu Msze Święte niedzielne tylko o godz. 8.30 i 11.30 w Krakowie i o 8.00 w Nowym Targu i o 11.30 w Myślenicach. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.00 w Krakowie. O godz. 24.00 Pasterka zarówno w Krakowie jak i Myślenicach.
 3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w Klasycznym Rycie Rzymskim
  • W pierwszym dniu i drugim dniu Świąt, Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
   • Kraków w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19:
    • 8.30
    • 11.30
    • 19.00
   • Myślenice w kościele św. Jakuba:
    • 11.30
   • Nowy Targ w kościele św. Anny:
    • 8.00
  • Od środy do soboty o godz. 6.30 i o godz. 18.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19.
 4. W przyszłą niedzielę 31 grudnia, Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
  • Kraków w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na ul. Kopernika 19:
   • 8.30
   • 11.30
   • 19.00
  • Myślenice w kościele św. Jakuba:
   • 11.30
  • Nowy Targ w kościele św. Anny:
   • 8.00
 5. W przyszłą niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego – 31 grudnia Zakończenie Starego Roku. Po Mszy Wieczornej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne ze śpiewem suplikacji i Te Deum.
 6. W naszym Duszpasterstwie Sakrament Pokuty:
  • w dni powszednie 15 minut przed Mszą o 6.00 i pół godziny przed Mszą o 18.30;
  • w niedzielę i uroczystości, spowiadamy tylko pół godziny przed każdą Mszą Świętą o 8.30, 11.30 i 19.00. W czasie Mszy Świętej nie spowiadamy.
 7. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny w środę 27 grudnia od godz. 20.00 do 21.00, pod telefonem.
 8. Po Mszach Świętych u naszych ministrantów możliwość nabycia opłatków na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona na zakup paramentów dla duszpasterstwa.
 9. Składamy serdeczne podziękowania naszym Zakrystianom i Ministrantom oraz członkom scholii i organistom za niestrudzoną posługę i przygotowanie liturgii na Mszach Świętych Roratnich przez cały okres Adwentu, oraz serdecznie dziękujemy za posprzątanie i piękne udekorowanie naszego kościoła. Włożyli w to wiele trudu oraz poświęcenia. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. Wyrażamy naszą niezmierną wdzięczność dla naszych Dobrodziejów i zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich naszych wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie działań Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra przez modlitwę w naszej intencji oraz ofiary na rzecz działania naszych Apostolatów na terenie Polski. Nasi Dobrodzieje którzy zadeklarowali wsparcie ofiarami na utrzymanie naszego kościoła i wszyscy, którzy chcą nas wesprzeć materialnie, mogą kierować ofiary na konto: 64 1910 1048 2112 2864 2310 0001 (Santander Bank). Z tych datków będziemy pokrywać wszystkie opłaty włącznie z czynszem, mediami i remontami oraz działaniem apostolskim FSSP w Polsce. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Prosimy w naszych codziennych modlitwach, aby Bóg wynagrodził stokrotnie Waszą życzliwość i zaangażowanie.
Ogłoszenia dodatkowe:
 1. Serdecznie zapraszamy na próby chóru polifonicznego. Próby będą miały miejsce we wtorki o godz. 19.20. Chętnych zapraszamy.
 2. Kalendarze na rok 2023 przygotowane przez nasze Duszpasterstwo będą u nas dopiero w środę 27 grudnia i ich dystrybucję rozpoczniemy od niedzieli 31 grudnia.
 3. Polecajmy miłosierdziu Bożemu zmarłych w minionym tygodniu Księży z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra:
  + Ks. James Buckley FSSP
  + Ks. Miguel Stegmaier FSSP